Ekonomi

8. Doğu Ekonomik Forumu binlerce katılımcıyı ağırladı

8. Doğu Ekonomik Forumu’ndan çeşitli görüntüler

Rusya’nın Uzak Doğu kenti Vladivostok, Asya-Pasifik bölgeleri arasındaki ekonomik ve kültürel etkileşimi teşvik etmek amacıyla düzenlenen 8. Doğu Ekonomik Forumu’na (EEF) binlerce katılımcıyı ağırladı.

Başbakan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Uzak Doğu Federal Bölgesi Tam Yetkili Temsilcisi Yuri Trutnev video aracılığıyla yaptığı açıklamada, foruma medya temsilcileri de dahil olmak üzere yaklaşık 7.000 kişinin katılmasının beklendiğini söyledi.

Trutnev, forumun ticaret, yatırım, altyapı, enerji, turizm, eğitim ve kültür alanlarını kapsayan 60’tan fazla iş etkinliğine ev sahipliği yapacağını kaydetti.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 12 Eylül’de yapılacak genel oturumda konuşma yapmasının planlandığını söyledi.

Pazar günü başlayacak ve dört gün sürecek olan fuar, Roscongress Vakfı tarafından “İşbirliği, Barış ve Refah Yolunda” temasıyla düzenleniyor. Etkinlik, Uzak Doğu’nun kalkınması ve bölgesel iş birliğine yönelik siyasetçiler, şirket yöneticileri ve uzmanlar arasında önemli bir diyaloğun önünü açıyor.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Vladivostok’tan bildiriyor.(XHTV)

safranboluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu