Haber

Kütahyalı iki kardeş biriktirdikleri paraları depremzedelere bağışladı

Kütahyalı iki kardeş biriktirdikleri paraları depremzedelere bağışladı

KÜTAHYA – Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde 9 yaşındaki Nazmiye Azra Özalp ve 7 yaşındaki Şaziye Bulem Özalp kardeşler kumbaralarda biriktirdikleri bozuk paraları depremzedelere gönderdi.

10 ili etkileyen depremde zarar görenler için Pazarlar Belediyesi Düğün Salonu’nda başlatılan yardım kampanyasına vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremi televizyondan izleyen Nazmiye Azra ve Şaziye Bulem Özalp kardeşler, kumbaralarında biriktirdikleri paraları deprem bölgesine göndermek istediklerini söylediler.

Bunun üzerine kız kardeşleri Nazmiye Azra ve Şaziye Bulem Özalp, deprem bölgesine yardım amaçlı gönderilmek üzere kumbaralarını Pazarlar Belediyesi yetkililerine teslim etti. Paraları sayan görevlilerden 410 TL’lik makbuzlarını alan yardımsever çocuklar, bu şekilde kendilerini rahat hissedeceklerini söylediler.

Kumbarasındaki parayı depremzedelere göndermekten mutluluk duyduğunu belirten Özalp kardeşler, “Biriktirdiğimiz harçlıkları deprem bölgesindeki kardeşlerimize gönderiyoruz. Depremle ilgili gelişmeleri televizyondan izledim. Oradaki kardeşlerime bir nebze de olsa katkı sağlamak istedik.”

karamanli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu